Divomág
Název: Divomág
Autor: Kučerovský Tomáš
Obálka k románu Rogera Zelaznyho Olej a akryl na plátně na překližce

 

Rok: 2001
Rozměr bez rámu: 60 x 85 cm
Rozměr s rámem:
Technika: Olej na plátně
Původnost: Originál
Cena: 26 000  CZK
PRODÁNO

Toto dílo bylo vystaveno na akci:

Fantasy, sci-fi a dobrodružství v obrazech a ilustracích 05.10.2010-06.11.2010 Jindřišská věž, Praha, Jindřišská ulice

Případ Amber - autorská výstava Tomáše Kučerovského 09.06.2011-01.07.2011 Galerie Nemesis, 5. května 62 (vchod z ulice Lounských), Praha 4

Tomáš Kučerovský

Narozen: 25.11.1974

Město: Brno

Web: www.tomaskucerovsky.tk

Narozen 1974 v Brně, v r. 2001 absolvoval fakultu architektury brněnského VUT, architekturou se ale profesně nezabývá, živí se jako ilustrátor na volné noze.

Zabývá se komiksy, knižními a časopiseckými ilustracemi, návrhy knižních obálek, grafickou úpravou publikací, obaly CD, návrhy pro počítačové hry, ilustracemi deskových her, divadelními plakáty, reklamními ilustracemi a storyboardy. Jeho komiksy a ilustrace vycházely v denících Rovnost a Deník, pracoval na osmi počítačových hrách (Altar Interactive, Illusion softworks), pro brněnské Hadivadlo vytvořil několik plakátů a scénografii hry Frida, Frida Kahlo. Mezi jeho klienty patří Telefonica-O2, T-mobile, Vodafone, Heineken, EON, Kooperativa, Nadace Partnerství, nadace Post Bellum a další.

V roce 2000 společně s Tomášem Prokůpkem založil časopis Aargh!, komiksovou revui, publikující autory od nás i ze zahraničí, teoretické články, rozhovory, články o historii českého komiksu atd.

Účastník mezinárodního komiksového workshopu  v Singapuru, pořádaného nadací ASEF v r. 2006, během kterého dvanáct komiksových autorů z dvanácti zemí Evropy a Asie společně pracovali na antologii krátkých příběhů na téma „migrace“, v r. 2009 byl pozván na korejský komiksový festival BICOF, aby pro festival nakreslil krátkou reportáž. O českém komiksu přednášel na festivalech v Petrohradě, Bukurešti a Haarlemu.

Účast na více než 30 výstavách u nás i v zahraničí (Slovensko, Polsko, Makedonie, Itálie, Rumunsko, Francie, Rusko, Singapur, Holandsko)

Ceny:
-    2002    -„nejlepší výtvarný přístup“ na mezinárodním komiksovém festivalu v Lodzi, Polsko
-    2003    -“nnejlepší alternativní komiks“ na mezinárodním komiksovém festivalu v Bělehradě, Srbsko
-    2005    -“nejlepší kresba“ ComXcon, Praha
             -“Encouragement Award“, na Euroconu v Glasgow, Velká Británie
-    2008    -“nejlepší krátký příběh“, Komiksfest, Praha