Mrtvá vášeň
Název: Mrtvá vášeň
Autor: Vyoral Petr

 

Rok: 2011
Rozměr bez rámu: 30 x 40 cm
Rozměr s rámem:
Technika: Akryl na papíře
Původnost: Originál
Cena: 3 500  CZK
PRODÁNO

Toto dílo bylo vystaveno na akci:

Poslové temnoty 08.09.2011-30.09.2011 Galerie Nemesis, 5. května 62 (vchod z ulice Lounských)

Petr Vyoral

Narozen: 13.07.1978

Město: Čeladná

Web: www.petrvyoral.cz

Studoval stavařinu na střední, pak pokračoval studiem na Stavební fakultě v Ostravě se zaměřením na průmyslové a pozemní stavby. Po studiu se přesunul na tříleté studium animace, zakončil studentským filmem "Vítěz"(2006). V roce 2007 první samostatná výstava galerie Magnolie Frenštát pod Radhoštěm - olejomalby, akvarely, komix.
V roce 2009 vydal k "výročí" upálení Jana Palacha vlastním nákladem první autorský komix "Poslední Čech" u nakladatelství Netopejr.
V současnosti  pracuje jako OSVČ v oboru grafiky. Všeobecně funguje jako "nájemný ilustrátor" pro různé podnikové materiály, reklamní kampaně, obálky knih aj. Částečně se věnuje i projekční činnosti v oboru prům. a poz.staveb.
Publikuje na aktualne.cz - své kreslené karikatury o aktuálním dění v politice a společnosti. Když je více jak 10 C nad nulou vydává se se stojanem do beskydských polí a strání a kreslí a maluje stromy, kameny, řeky, pole, hory a to jak olejem tak akvarelem, akrylem nebo kombinací.
Veškeré své digitální malby a ilustrace realizuje kreslené v teple domova pomocí kombinace několika softwarových nástrojů. U malby je to Photoshop, Corel Painter v kombinaci se ZBrush. Ilustrace a 2D animace realizuje pomocí Adobe Flash.
Poslední jeho největší "práce" spočívala v kreslení komiksu na motivy románu J.Haška - "Osudy dobrého vojáka Švejka .."u nakladatelství XYZ (2011)

Do budoucna plánuje vydat další autorský komix a realizovat jednodenní letní výstavu pod širým nebem ve své vesnici kde žije, maluje aj. V jedné zdejší hospůdce můžete najít i nástěnnou malbu celého panoramatu Moravsko-Slezkých beskyd. (1,3 x 5 m)