Soubor ilustrací IV. Soubor ilustrací IV. Soubor ilustrací IV. Soubor ilustrací IV. Soubor ilustrací IV. Soubor ilustrací IV. Soubor ilustrací IV. Soubor ilustrací IV. Soubor ilustrací IV. Soubor ilustrací IV.
Název: Soubor ilustrací IV.
Autor: Zeman Karel
deset kusů

 

Rok: datace neuvedena
Rozměr bez rámu: A4
Rozměr s rámem:
Technika: Kresba
Původnost: Originál
Cena: 1 500  CZK

ks

KOUPIT

Karel Zeman

Narozen: 30.11.1950

Město: Spomyšl

Web: http://www.karelzem.cz

Vyučil se mechanikem polygrafických strojů, později maturoval na strojní průmyslovce. V současnosti žije v Jeviněvsi nedaleko Mělníka, kde také pracuje. Z počátku se výtvarnu věnoval spíše ze záliby, známější byl jako fotbalista.

Převážně se věnuje ilustracím z oblasti sci-fi a fantasy. Dále kreslí na zakázku karikatury k různým událostem. Je vášnivým sběratelem komiksů. Jeho obliba ve starých artefaktech se odráží v jeho malbě a kresbě, ve které často volí náměty se železniční tématiku, především období páry. Zajímají ho staré knihy ilustrované jeho oblíbenci – Miloš Novák, Bohumil Konečný, Zdeněk Burian, Gustav Krum aj., dále historie, film, Foglar, dobrodružství, indiáni, sport - fotbal. Je fascinován starou Prahou, především z obrazů Jaroslava Šetelíka, Václava Jansy, Jana Minaříka.

Ze současných malířů, ilustrátorů a kreslířů upřednostňuje Lubomíra Kupčíka, Pavla Čecha, Jiřího Gruse, Tomáše Kučerovského a spoustu dalších.